InfluWave - ŁAŁ czy SCAM? 
O influencerach i mandacie zaufania
Influencerzy z rozmachem wdarli się na rynek reklamowy kusząc swoimi zasięgami, autentycznością i przełożeniem na decyzje zapatrzonych w nich fanów. Inwestycje w influencer marketing bywają arcyskuteczne, ale często obciążone są także dużym ryzykiem wizerunkowym.
Żywiołowo rozwijający się rynek przyciąga bowiem nie tylko prawdziwe indywidualności, ale także licznych oszustów. Ostatnie lata mijały pod znakiem burzliwych przemian influencer marketingu: kurczył i koncentrował się rynek sieci partnerskich, rozwijała analityka biznesu i widowni twórców, powstawały kolejne platformy automatyzujące współpracę z influencerami.
Czy to pomogło ucywilizować ten jeden z najciekawszych segmentów digital marketingu?
Już wkrótce porozmawiamy o tym na InfluWave!  
DatA i GODZINA
2 grudnia 2021
g. 10:00 - 12:15

LoKALIZACJA
Link do konferencji online:

https://bit.ly/InfluWave
Agenda
10:00
Tomasz Rzepniewski 
Powitanie i wstęp
Krajobraz rynku
10:20
Katarzyna Borkowska
&
Katarzyna Kędzierska

7 grzechów głównych w influencer marketingu, czyli nie tylko o brand safety we współpracy z internetowymi twórcami.
Choć trudno zaprzeczyć jego skali i skuteczności, influencer marketing już od dawna jest też przedmiotem branżowych drwin jako jeden z najbardziej nieucywilizowanych segmentów w digitalu.
Kolejne afery z udziałem influencerów dostarczają wody na młyn nie tylko branżowym krytykom, przyciągają też zainteresowanie regulatorów rynku. Dlaczego?
Czy „niebezpieczne” treści influencerskie tworzą tylko patostreamerzy? Skąd biorą się osławione ostatnio scamy? Czy decydując się na współpracę z influencerami jesteśmy świadomi ryzyk oraz znamy sposoby na zapewnienie marce brand safety?
Na te i inne pytania, odpowiemy prezentując Siedem Grzechów Głównych Influecer Marketingu.
10:45
Quo vadis influencer marketingu?
Rozmowa z Łukaszem Zdrodowskim, współwłaścicielem InfluTool. 
11:00
Emil Tumiłowicz
Nie oceniaj książki po okładce
Influencerzy potrafią robić dobre wrażenie, szczególnie pierwsze wrażenie.
To, co wyłania się z pobieżnego przeglądania ich profili oraz to, co podpowiada nam intuicja, nierzadko jednak nie wytrzymuje próby dokładniejszej weryfikacji.
Na co warto zwrócić uwagę przy dobrze influencerów i jak – nie będąc badaczem – skutecznie dotrzeć do danych, które determinują sukces współpracy?
11:25
Mateusz Korowaj
INCA, czyli jak „policzyć” influencer marketing  
Współpraca z internetowymi twórcami to dziedzina z pogranicza mediów i kreacji. Reklamodawcy mają jednak coraz lepsze narzędzia, by ten twórczy obszar poddawać drobiazgowej ewaluacji.
Jak to robimy w INCA?
O autorskiej platformie GroupM, która pomaga optymalizować współpracę z influencerami dostarczając m.in. wiarygodne analizy ich publiczności opowie na InfluWave Mateusz Korowaj.  
11:45
Agnieszka Chacińska
Jak dorosnę, zostanę TikTokerem! Jak wykorzystać potencjał młodych twórców?
Wejście na TikToka to wyzwanie dla marek. Zwłaszcza, gdy jej losy powierzamy młodym twórcom.
Czy można wykorzystać ich talent i popularność, zachowując przy tym jakość treści i spójność z pozostałymi kanałami komunikacji?
Agnieszka Chacińska zaprezentuje przykłady kampanii pokazujące jak skutecznie i efektownie pożenić te cele.  
12:05
Tomasz Rzepniewski
Zakończenie
 Zapisz się na wydarzenie! 
Rejestracja jest całkowicie darmowa.
Prelegenci
Katarzyna Borkowska 
HEAD OF PROGRAMMATIC
WAVEMAKER
Od ponad 10 lat związana z marketingiem i reklamą. Pracowała na rzecz topowych polskich marketerów, m.in. Nestle, Coty, Sony Ericsson czy Henkel.
Współautorka skutecznych i nagradzanych strategii oraz licznych kampanii, głównie w mediach cyfrowych.
Od 3 lat koordynuje w Wavemaker obszar reklamy programmatic, prowadzi lokalne i regionalne kampanie z wykorzystaniem tego rozwiązania.
Katarzyna Kędzierska
DIGITAL INVESTMENT SENIOR MANAGER
WAVEMAKER
W Wavemaker od ponad 10 lat, specjalizuje się w obszarze digital marketingu, z uwzględnieniem wszystkich jego kanałów.
Od 2 lat odpowiedzialna za obszar Digital Investment. Wcześniej zaangażowana w obsługę największych reklamodawców agencji.
Od lat śledzi poczynania polskich influencerów, ostatnio głównie z nurtu commentary, podróży i lifestyle – tu jej hobby przenikają się z zainteresowaniami zawodowymi.
Agnieszka Chacińska
 Content Strategy Director 
Wavemaker
Strateg komunikacji w zespole Wavemaker Content.
14-letnie doświadczenie agencyjne (przed Wavemaker m.in. Young&Rubicam, McCann Erickson) oraz PR-owe wykorzystuje obecnie w pracy na rzecz strategii content-marketingowych topowych polskich reklamodawców. Pracowała przy projektach m.in. dla Nestle Polska, Coty, Johnson & Johnson, Colgate Palmolive, Microsoft, Visa. Współtworzyła kampanie docenione m.in. w konkursach Effie, Mixx Awards, Golden Arrow czy KTR.
Tomasz Rzepniewski
MANAGING PARTNER
WAVEMAKER
Od 15 lat w Wavemaker, a w branży reklamy digital – niemal od początku jej istnienia.
W zarządzie Wavemaker odpowiada za rozwój specjalistycznej oferty cyfrowej, m.in. w obszarach social, search, performance,  e-commerce  i programmatic oraz content marketingu.
Członek rady nadzorczej IAB Polska, mentor w mSpark, platformie innowacji i jednym z największych programów akceleracyjnych dla startupów z branży mar-tech w Polsce.
Emil Tumiłowicz
HEAD OF WM CONTENT 
WAVEMAKER 
W branży reklamowej od 14 lat. Doświadczenie zdobywał w agencjach McCann, K2 i Artegence. Realizowane przez niego projekty zdobywały nagrody i wyróżnienia na galach Effie, Mixx, Cannes Lions, KTR oraz Golden Arrow. Z Wavemaker związany od 2016 roku, obecnie w roli Head of Content odpowiada za rozwój oferty kreatywnej i rozwiązań partnerskich.
Mateusz Korowaj 
MANAGER INCA 
GROUPM
Z GroupM związany od ponad 6 lat. Początkowo specjalizował się w kampaniach paid social dla największych klientów grupy (m.in. P&G, Ford, Huawei), a od 3 lat skoncentrowany na obszarze influencer marketingu – koordynuje współpracę z twórcami oraz analitykę kampanii z ich udziałem.
Współtworzy INCA, czyli wyspecjalizowaną w influencer marketingu markę GroupM.
 Zapisz się na wydarzenie! 
Rejestracja jest całkowicie darmowa.

Processing Registration...

Powered by: